UBORA avatud lähtekoodiga biomeditsiini valdkonna platvorm

Avatud lähtekoodiga platvorm, mis ühendab biomeditsiinivaldkonna eksperdid ja tudengid ning kus läbi kogemuste ja teadmiste vahetamise püütakse leida uusi innovaatilisi lahendusi Euroopa ja Aafrika praeguste ja tulevaste tervishoiuprobleemidega toimetulekuks.

Probleem ja eesmärk

Euroopa Liidu Horizon 2020 programmist rahastatud UBORA projekti eesmärk oli luua avatud lähtekoodiga platvorm, mille abil leida uusi lahendusi Euroopa ja Aafrika praeguste ja tulevaste tervishoiuprobleemidega toimetulekuks ning innovaatiliste meditsiiniseadmete arendamiseks. Platvorm aitab tuua kokku teadmised ja uued ideed, on abiks kiirel prototüüpimisel ja annab infot erinevate järgimist vajavate standardite ning kriteeriumite kohta.

UBORA keskkond on vahend, mille abil saavad tudengid teha koostööd ning igasse projekti on kaasatud ka verifitseeritud mentor(id). Keskkond koosneb kolmest suuremast osast - projekti loomine ja teostamine, meditsiinivajaduste ja lahenduste otsimise foorum, materjalide kogum.

Projekti konsortsiumisse kuulus 7 partnerit nii Euroopast kui Aafrikast, kes kõik töötasid igapäevaselt selle nimel, et valmiv lahendus vastaks valdkonna vajadustele ning oleks maksimaalse kasuteguriga. Tarkvaraarenduse eest vastutas AgileWorks AS. Projekt oli kestvusega 2,5 aastat ning lõppes juulis 2019.

Loe projektist lähemalt: http://ubora-biomedical.org

Märksõnad

Õppekeskkond, avatud lähtekood, meditsiin

Kasutatud tehnoloogiad

Front

Bootstrap, HTML 5, SCSS, JavaScript, Vue JS, Quill JS

Back

.NET Core, ASP Net Core, C#

Andmebaas

PostgreSQL

Muu tehnoloogia

Microsoft Azure, Marten, Event Sourcing, Docker

Koostöös osalesid

UBORA oli minu esimene välisprojekt ja ühtlasi ka kõige pikem projekt, mida olen siiani koordineerinud. 2,5 aastat täis uusi kogemusi ja põnevaid väljakutseid, mis on minu jaoks hindamatu väärtusega. Suurimaks väljakutseks oli konsortsiumi liikmetega „ühel lainel“ püsimine, sest keegi neist ei olnud varem tarkvara arendusprojektis osalenud ning meie, arendajad, ei olnud kunagi teadlastega sellisel tasemel koostööd teinud.

Usun projekti edusse ning olen veendunud, et see aitab kaasa alternatiivsete ja turvaliste meditsiiniseadmete arendamisele.

Kädi, projektijuht —
Kädi

UBORA projektis sain tehniliste oskustega teha midagi inimlikku. See on kindlasti mu elu üks TOP kogemusi reisida Aafrikasse ja näha, kuidas meie ehitatud tööriista kasutatakse, et luua meditsiinilisi vahendeid, mis võivad kunagi kellegi elu päästa.

UBORA projektis ehitasime nullist üles tervikliku platvormi kasutades modernseid tehnoloogiad ja võtteid. Olen tänulik selle võimaluse eest, sest tulemus tuli korralik ja õpitud teadmised on järgnevates projektides palju kasuks tulnud.

Kaspar, tarkvaraarendaja —
Kaspar

Seis praegu ja kuidas edasi

Alates 2019 aasta suvest on platvorm kõigile avalikult kasutamiseks aadressil https://platform.ubora-biomedical.org/ ning tänaseks on registreeritud kasutajaid enam kui 500.

Platvorm on avatud lähtekoodiga ning Githubist saadaval kõigile huvilistele, kes soovivad veebirakenduse edasiarendusse panustada.

UBORA-t tutvustav gif

Veel meie töid

Võta meiega ühendust

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Telefon: +372 503 7594

Email: info@agileworks.eu

Erika 14, 10416 Tallinn, Arsenali Keskus II korrus

Tulge sissepääs nr 2 juurde, mis asub A-korpuse sildi juures (kõrval Kalamaja Pagar). Sisenemiseks kasutada fonolukku vajutades 204 ja *. Edasi tulge trepist üles ja üle katuse viitade järgi.